Bajkowe miejsca, które istnieją naprawdę

…takie miejsca na świecie, które wyglądają jak wyciągnięte z jakiś baśniowych opowieści. A kiedy człowiek stanie przed nimi, to sam się dziwi, że one istnieją naprawdę.

Pierwszym takim skojarzeniem jest z pewnością zamek Neuschwanstein, znanym licznym z kreskówek Disneya. Ten położony w Bawarii zamek został wybudowany na polecenie Ludwika II, który spędził w nim podobno jedynie 11 nocy. To najczęściej fotografowana budowla w Niemczech.

Zamek Neuschwanstein
Zamek Neuschwanstein

Kolejną budowlą, trochę nierzeczywistą jest Casa Batllo z Barcelony. Jest to kolejna koncepcja genialnego architekta Antonio Gaudiego. Ozdobiona z zewnątrz motywami zwierzęcymi: kośćmi, łuskami, czy skórą smoka. Budynek jest jak najbardziej zamieszkany, mimo iż znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie dokładnie szukać Casa Batllo:

Trzecim miejsce prosto z bajek jest Kapadocja. A dokładnie Skalne Miasto w Kapadocji. W tych wulkanicznych stożkach i naturalnych jaskiniach, osiedlili się dwa tysiące lat temu ludzie. Wszystko to robi niesamowite wrażenie, szczególnie oglądana z lotu balonem. W wyżłobionych domach można było mieszkać cały rok i nie wychodzić na zewnątrz. Latem dawały one chłód, zima natomiast zapewniały bezpieczeństwo i szybko dawało się je ogrzać.

Pięć rzeczy które musisz zrobić będąc w Kapadocji:

Następnym miejsce, które tym razem jest wyjęte prosto z gry Tomb Raider jest Ta Prohm, czyli jedna ze świątyń ich całego kompleksu Angkor. Ta budowla położona dosłownie w kambodżańskiej dżungli, wygląda jakby była zjadana przez las. Korzenie drzew i innych roślin porastają budowle, czasem dzieląc ją na pół.

Ta Prohm
Ta Prohm

Ostatnim miejscem wyjętym niczym z baśni będzie Pałac Pena w Sintrze. Nazywany jest jednym z siedmiu cudów Portugalii. Podobno w pogodny dzień widać go z Lizbony. Jest uznany za pomnik narodowy oraz istniejąca pamiątka po okresie romantyzmu.

Pałac Pena
Pałac Pena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *